| PCB 두께 | 최소0.6mm |
|---|---|
| 스텝 피치 선택 | 1-4(10mm 스텝 피치) |
| 운송 높이 | 900±20mm(또는 맞춤형) |
| 전원 공급 장치 | 100-230V AC(맞춤형) 단상, 최대 300V/A |
| PCB 크기(L×W)~(L×W)mm | (50x50)~(350x250) |
| MAX PCB의 용량 | 20 개 PC |
|---|---|
| PCB 로딩 시간 | 약 20초 |
| 수송 방향 | 왼쪽에서 오른쪽으로/오른쪽에서 왼쪽으로(선택 사항) |
| 운송 높이 | 900±20mm(또는 맞춤형) |
| 기압 | 4-6바, MAX30L/분 |
| 스크린 프레임 최대 크기 | 737*737mm |
|---|---|
| PCB 보드 최대 크기 | 400*340mm |
| 스퀴지 속도 | 6-200mm/초 |
| 위치 결정 정밀도를 반복하세요 | ±0.01mm |
| 프린팅 정확도 | ±0.025mm |
| 카메라 | 풀 컬러 고속 산업용 디지털 카메라 |
|---|---|
| PCB 사이즈 | 50×50mm ~ 460 x 360mm(이중 레일) |
| 폭 조정 | 자동적으로 |
| 최소 부품 | 01005 칩 |
| 정확한 위치 | <8μm |
| 릴 폭 | 8mm 종이 릴 및 플라스틱 릴 |
|---|---|
| RC 부품 크기 | 01005/0201/0402/0603/0805/1206/1210 |
| 스플라이싱 CT | 8-10S (수동시간을 제외) |
| 통과율 | 98% |
| 무게 | 75kg |
| Power Supply Requirements | 3PH, 380 VAC, 5 Wires |
|---|---|
| Chemical Cleaning Modules | Chemical pre-cleaning or isolation section, chemical cycle cleaning, wind cutting isolating |
| Product Features | Main control panel, touch screen control system, stainless steel mesh conveyor system or chain conveyor system, spraying tube and spraying nozzle |
| Body Material | Corrosion Resistant Superior PP Material |
| Final Wind Cutting Isolating and Drying | Final wind cutting isolating(cold air drying), hot air drying, cold air drying |
| 카메라 | CCD 다채로운 카메라 |
|---|---|
| 폭 조정 | 자동적으로 |
| PCB 사이즈 | 20mm × 20mm ~ 360mm x 400mm |
| 최소 부품 | 01005 칩 |
| 정확한 위치 | <8μm |
| Solder pot capacity | 390kg |
|---|---|
| Controlling type | Touch screen and PLC |
| Dimension | 3440(L)*1370(W)*1650(H) |
| PCB width | 50-400mm |
| Preheating zone | 1 upper preheating zones 2 individual bottom preheating zones |
| 포장 세부 사항 | 우드인케이스 |
|---|---|
| 배달 시간 | 20 일 |
| 지불 조건 | T/T |
| 공급 능력 | 달 당 100개 세트 |
| 원래 장소 | 중국 |
| 포장 세부 사항 | 카튼 |
|---|---|
| 배달 시간 | 3-5 일 |
| 지불 조건 | T/T, 웨스턴 유니온, 머니그램 |
| 원래 장소 | 일본 |
| 브랜드 이름 | Fuji |